زمانی که سرمربیان استقلال و پرسپولیس در یک سطح بودند، روز جدیدی بود.

جواد نکونام و یحیی گل محمدی روزهای قبل همدیگر را مسخره کردند اما روز پنجشنبه ماجرا به درگیری رسمی تبدیل شد و طرفین در نشست خبری صریحا علیه یکدیگر صحبت کردند. اختلافات عمومی که مطمئنا پای مسئولان و هواداران استقلال و پرسپولیس را خواهد آورد. نکته جالب این است که این دو نفر بخشی از خاطرات خود را در تیم ملی تعریف می کنند. خاطراتی که قسمت های شیرین و موفق آن بسیار با قسمت های تلخ و شکست خورده مطابقت دارد.

تشکر فراوان از مربی فقید

جواد نکونام و یحیی گل محمدی هر دو بخشی از فوتبال خود در عرصه ملی را مدیون میروسلاو بلاژویچ فقید هستند. سرمربی ای که نقش بسیار مهمی در احیای گل محمدی و افزایش اعتماد اهالی فوتبال به نکونام داشت. بلاژویچ از ابتدای سال 1392 دوباره یحیی گل محمدی را به تیم ملی دعوت کرد و جای ثابتی برای جواد نکونام در این تیم پیدا کرد. در آن زمان هیچ کدام پرسپولیسی یا استقلالی نبودند، اما بلاژویچ هر دو را در ترکیب اصلی تیم ملی قرار داد و انصافاً یحیی و جواد به خوبی به اعتقاد او پاسخ دادند.

پیروزی در بازی های آسیایی

میروسلاو بلاژویچ از تیم ملی ایران جدا شد اما برانکو ایوانکوویچ برای جواد و یحیی همین کار را کرد. در بازی های آسیایی 2002 بوسان، نکونام و گل محمدی هر دو از اعضای ثابت تیم برونکو بودند و توانستند مدال طلای این مسابقات را به دست آورند. مدال ارزشمندی که متاسفانه بیش از 20 سال از عمر آن می گذرد، تکرار نشده است.

خاطرات خوب از جام ملت ها

اگرچه در نیمه نهایی جام ملت‌ها در سال 2004 به چین باختیم و یحیی گل محمدی یکی از پنالتی‌هایمان را از دست داد، اما کسب مقام سومی در آن رقابت‌ها قطعا یکی از بهترین خاطرات سرمربی فعلی استقلال است. پرسپولیس”. تیم ملی.

صعود به مسابقات قهرمانی جهان

صعود به جام جهانی 2006 آلمان یکی از شیرین ترین اتفاقات زندگی جواد نکونام و یحیی گل محمدی است. موفقیتی که آنها هر دو به عنوان بازیکنان تثبیت شده در تیم ملی جشن گرفتند و با برانکو به اشتراک گذاشتند. جواد و یحیی در سال 2006 بازیکنان ثابت ما در آلمان بودند. گل محمدی در آنجا حتی یک گل هم به ثمر رساند اما بعد از پایان آن بازی ها در زمان تیم ملی، یحیی به جواد گل زد. حالا هر دو در عرصه مربیگری باشگاهی به بالاترین سطح رسیده اند اما خاطرات خوش گذشته جای خود را به تقابل کامل داده است.

Sadie Kirk

کارشناس فرهنگ پاپ. موسیقی نینجا. عاشق غذا. نویسنده. دوست حیوانات در همه جا. گورو معمولی بیکن.

تماس با ما