کاهش ارزش ارز و تورم مسکن تعیین سهم متوفی


آفتاب نیوز :

احسونی خاندوزی امروز (سه شنبه) در نشست خبری هفته نامه با اصحاب رسانه، توسعه اقتصاد کشور را موازی با افزایش جمعیت شاغل در کشور دانست و گفت: تابستان امسال تعداد جمعیت شاغل این کشور بیش از 907 هزار نفر افزایش یافته است. کشور و سطح بیکاری 7.9 درصد کاهش یافته است.

وی افزود: از جمله تغییرات حوزه قیمتی اقتصاد باید به آمار حوزه مسکن اشاره کرد که توجه دولت و رصد جدی انتظارات و نگرانی های مردم در زمینه کاهش تورم مسکن را به خود جلب کرده است. . . از ابتدای سال جاری نرخ تورم در دارایی های مختلف از جمله مسکن کاهش و نرخ افزایش قیمت مسکن، ارز و سایر دارایی ها در هفت ماهه امسال کاهش یافته است.

سخنگوی اقتصادی دولت اعلام کرد: خبرهای خوبی برای خانواده های متوفی داریم که بیش از 15 سال در انتظار تخصیص سهام عدالت آن مرحوم هستند. در آینده نزدیک نماینده وراث با اعمال روش های غیر برداشتی در سیستم های فعلی می تواند این مشکل را حل کند.

خاندوزی همچنین توسعه اقتصادی در دولت سیزدهم را با افزایش اشتغال تشریح کرد و خاطرنشان کرد: در دوره هایی در اقتصاد ایران توسعه اقتصادی مثبت بود اما بیکاری نیز افزایش یافت. بر اساس گزارش مرکز آمار، در پایان فصل تابستان نرخ بیکاری با یک درصد کاهش به 7.9 درصد رسید و این کاهش نرخ بیکاری همزمان با افزایش 0.6 درصدی نرخ فعالیت اقتصادی بوده است.

وزیر اقتصاد با تاکید بر اینکه در بخش صنعت و خدمات شاهد بالاترین میزان اشتغال هستیم، افزود: در بخش صنعت با 370 هزار نفر افزایش جمعیت شاغل به 8.4 میلیون نفر رسید. این میزان اشتغال در بخش صنعت در تمام دوره های اقتصاد ایران بیشترین میزان اشتغال را دارد. تعداد کارگران بخش خدمات نیز به 12 میلیون و 459 هزار نفر رسیده است که با 483 هزار نفر افزایش بیشترین میزان اشتغال را در این بخش شاهد هستیم.

خاندوژی بیان کرد: با وجود افزایش 59 هزار کارگری کشاورزی به دلیل خشکسالی اخیر همچنان در سطح پایین تری نسبت به سال 1400 قرار دارد.

Yareli Estes

دانش آموخته مواد غذایی هاردکور. حلال مشکل لاعلاج متعصب الکل متخصص توییتر پیشرو پرشور اینترنت.

تماس با ما